Časté otázky a odpovědi

1) Co s sebou na akci?
Dospělí: Jógovou podložku na cvičení uvnitř i venku, pohodlné oblečení na cvičení jógy, zápisník a psací potřeby, doporučujeme polštářek a dečku nebo šátek na jógový spánek, láhev na pití, plavky, využijí se i plavecké brýle, 2 ručníky, batůžek, dobré boty na procházky, přezůvky, oblečení do deště, repelent, krém na opalování, klobouček, kšiltovku nebo šátek jako ochranu před sluncem, občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny, běžné potřeby pro hygienu a pobyt mimo domov.

Děti: Jógovou podložku na cvičení uvnitř i venku, pohodlné oblečení na cvičení jógy, penál s vybavením (propiska nebo pero, tužka, guma, řezátko, pastelky nebo fixy, nůžky, lepidlo), blok na zápisky a malování, dostatek sportovního a teplého oblečení, plavky, využijí se i plavecké brýle, 2 ručníky, pláštěnku, pyžamo, holínky nebo nepromokavé boty, přezůvky, tenisky nebo lehké boty na sport, malý batůžek, láhev na pití, repelent, krém proti slunci, šátek na hry, kšiltovku nebo klobouček, baterku, kapesné v přiměřeném množství, hygienické potřeby, kartičku zdravotní pojišťovny, na tábor pro školáky bez rodičů lékařské potvrzení a potvrzení o bezinfekčnosti.

2) Do jakého termínu musím zaplatit letní pobyty?

Každá přihláška je platná teprve po zaplacení nevratné zálohy 500 Kč. Tuto zálohu zaplaťte co nejdříve po vyplnění přihlášky, jinak s vámi nemůžeme počítat a přidělit vám vámi preferované ubytování. O termínu pro zaplacení doplatku budete informováni v přihlášce. Nezapomeňte tuto zálohu zaplatit pro každého účastníka včetně dětí.

3) Moje dítě se chystá na tábor pro školáky. Mohu se jako rodič zúčastnit a pomoci na táboře jako vedoucí nebo asistent?
Těší nás váš zájem, počty vedoucích a asistentů se na táborech mění, ozvěte se nám a domluvíme se :-).

4) Kde najdu přihlášku a na jaký účet mám zaplatit?
Nejrychlejší cesta k přihláškám je na domovské stránce www.SitaRojova.cz v pravé horní části v sekci „PŘIHLÁŠKY“. Účty pro platby jednotlivých akcí jsou různé, řiďte se pokyny v přihláškách.

5) Chci se zúčastnit semináře pro dospělé ve Střílkách nebo v Mozolově a zacvičit si jógu. Mohu s sebou vzít pětileté dítě?
Děti mladší 6 let mají společný program s rodiči. Zacvičíte si tedy dětskou jógu na programu pro rodiny s dětmi. Pokud dítě na dětský program doprovodí jiný dospělý rodinný příslušník, samozřejmě si můžete užít jógový program pro dospělé.

6) Kolik času je na akcích věnováno cvičení jógy?
Dospělí mají většinu dne naplněnou cvičením Jógy v denním životě. Praxe tvoří hlavní část programu, jde o ranní rozcvičku, cvičební program před obědem, jógový spánek a cvičení po obědě plus večerní lekce jógy. Střídají se tělesná cvičení s relaxacemi, dechovými cvičeními a meditací. Procházky , přednášky a další aktivity jsou pouze doplňkem programu.
Tábory pro školáky a programy pro rodiny s dětmi jsou klasickými tábory, kde je především prostor na hry, sport a tvoření. Jóga se cvičí každý den při ranní rozcvičce či během dopoledního programu a občas je zařazena do jiných činností jako odpočinková či motivační aktivita.

7) Jaký bude program konkrétně?
Program se vždy mění dle počtu účastníků, možností ubytovacích zařízení, počasí, nálady a preferencí dětí i dospělých. Na každý pobyt je vždy připraven komplexní program her, motivací a dalších aktivit, který mnohonásobně převyšuje časové možnosti pobytu, proto se s přesným denním programem seznámíte až na místě. Jen takto můžeme co nejlépe vyhovět všem zúčastněným. Děkujeme za pochopení.

8) Proč nedoporučujete, aby si děti braly telefony?
Důvodů je několik. Především není v kapacitě vedoucích ani samotných dětí během programu uhlídat, aby se mobil neztratil. Pravidelně řešíme „ztráty telefonů“, které se většinou nakonec objeví pod batůžky, v jiné kapsičce, v jiném šuplíčku či mezi oblečením. Opakuje se i situace, kdy je po celý den dítě na táboře šťastné a po večerním telefonickém rozhovoru s rodiči se dítěti začne stýskat. Někdy tato situace vyústí bohužel až v odjezd dítěte domů. Děti bez mobilů takové starosti nemívají a většinou se jim tolik nestýská. V případě potřeby mají mají rodiče a děti možnost zkontaktovat se přes mobily vedoucích. Děkujeme za pochopení.

9) Co když nebudu spokojen programem, s ubytováním nebo stravou?
Na letní akce s námi jezdí opakovaně již více než 10 let stovky účastníků. Zpravidla se nám daří všechny účastníky ve všech těchto kategoriích uspokojit. Pokud shledáte dle vašeho názoru jakékoli nedostatky, rádi je s vámi na místě vyřešíme. Nedostatky, zmíněné až po ukončení pobytu, budou pro nás mít pouze informativní charakter. Pokud by nedostatky pro vás byly natolik závažné, že byste chtěli akci opustit, bude vám vrácena poměrná část ze zaplacené sumy vzhledem k již vynaloženým nákladům na vaši účast (dle podmínek ubytovatele a poskytovatele programu).

10) Co se stane v případě, že účastník programu poškodí majetek ubytovacího zařízení či poskytovatele programu?
Jedná se o velmi neobvyklý problém, který je většinou neúmyslný a způsobený bežným opotřebením věcí, poškození klasických předmětů malé hodnoty v případě neúmyslného poškození a dodržování pravidel akce nebude účtováno k úhradě. V případě závažných škod, úmyslného poškození, poškození z nedbalosti či porušení majetku z důvodu porušení pravidel je za škodu plně odpovědný účastník akce.

11) Mohu nějak pomoci při organizaci akce?
Určitě ano, uvítáme dary ve formě reklamních předmětů či drobných hraček, které využijeme jako odměny pro děti, budou se hodit kancelářské papíry, čtvrtky i jiný materiál na tvoření a výtvarné aktivity. Budeme potěšeni, když se nám ozvete s vašimi nápady, jak akce obohatit (obrázky ke cvičení, zpěv, hra na kytaru….).

12) Mohu vzít na pobyt pro rodiny dítě do 1 roku?
Ano, samozřejmě. Pro tuto věkovou skupinu nejsme z kapacitních důvodů schopni zajistit kvalitní program, v ubytovacím zařízení ho nehlásíme na stravu ani ubytování, proto dítě nebude platit žádné kurzovné.

13) Mohu objednat stravu a lůžko v Mozolově pro dítě mladší 3 let?
Ano, samozřejmě. Za pobyt zaplatíte za toto dítě kurzovné pro kategorii 3-5 let.