Akce

Oslava mezinárodního dne jógy v jógacentru

V celém světě se 21.6. konaly velkolepé oslavy historicky prvního Mezinárodního dne jógy, vyhlášeného OSN. Předseda indické vlády Shri Narendra Modi sám předcvičoval 35 tisícům lidí.

modi19

Zmiňuje, že jóga je neocenitelný dar dávné indické tradice, protože ztělesňuje jednotu mysli a těla, myšlenek a činů, harmonii mezi člověkem a přírodou. Jóga podle něj není jen cvičením, ale především cestou k objevení jednoty se sebou samým, se světem a s přírodou.Věří, že jóga pomůže změnit vědomí člověka a jeho životní styl a tak umožní lidstvu vypořádat se s klimatickými změnami.

Screenshot (1)

Indická vláda pro tento den připravila video, podle něhož jsme si zacvičili jógu i v Prachaticich.

IMG_4218

Toto krásné inspirativní video najdete tady:

Pro prachatickou oslavu jsme měli nachystaný prostor v parku, aparaturu, stanoviště, podložky…. V posledních minutách před zahájením akce se spustil déšť a všichni pomáhali rychle přenést vše do jógacentra. Tato situace byla pro mě velmi úsměvná. Vzpomněla jsem si na mnohé akce ve Střílkách pod vedením našeho drahého Swamijiho – Vishwagurujiho, kdy nás přírodní podmínky pořádně vyzkoušely, kolik toho dokážeme zvládnout v klidu a dobré náladě. Jako vždy i nyní se projevilo, že tým báječných lidí prostě dokáže všechno:-).

Nakonec se v našem jógacentru v průběhu tří hodin vystřídalo 120 účastníků.

IMG_4326

Nabídli jsme jim ukázku očistných technik,

IMG_4369

ukázky ze Systému Jóga v denním životě, Jóga v denním životě proti bolestem zad a proti civilizačním chorobám,

IMG_4394

vystoupení dětí,

IMG_4340

výstavu obrázků a fotografií Jóga očima dětí

Výstava obrazůa vegetariánské pohoštění s krátkou přednáškou o důležitosti ochrany zvířat.

IMG_4489Recepty najdete zde:  http://medunka-pt.cz/category/recepty-a-prezentace/

V tombole mnozí vyhráli krásné ceny, kurzovné na pololetí zdarma, knihu Belinka, DVD se cvičením Jógy v denním životě pro děti, nádhernou deku v podobě zvířátka, náramky přátelství nebo krásná trička s logem Mezinárodního dne míru…..

IMG_4452

Každý pak dostal malý dárek, který připravilo pro všechny Zdravé Město Prachatice. Moc děkujeme za podporu akce a velkou pomoc nejen představitelům města, ale též Pavle a Pepovi Šnelcerovým, kteří částkou 5000Kč přispěli na trička, Ivaně Čandře Pohanové, která sponzorovala vegetariánské občerstvení, Martinu Rojovi, který věnoval do tomboly dětské knihy Jógy v denním životě a DVD, i dalším dárcům.

IMG_4379

Nyní jsou na řadě letní jógové akce (ještě je pořád čas se přihlásit) – https://www.sitarojova.cz/tabory-a-akce-2015/

21.9. se v Prachaticích chystají oslavy Mezinárodního dne míru, tentokrát v duchu Mír nejen pro lidi. Budou zváni vaši domácí mazlíčci, společně adoptujeme zvířátko v ZOO a určitě si užijeme i další aktivity.

1.10. zahájíme novou sezónu v jógacentru a v říjnu uskutečníme i slíbený seminář s výukou očistných technik:-). Během roku pak vymyslíme spoustu dalších akcí pro vás všechny:-).