Labyrint nebo Ráj?

Tak se jmenuje film, který jsme natočili u příležitosti oslavy Mezinárodního dne míru 2016, kterou pořádalo 24.9. Sdružení Jóga v denním životě Prachatice s finanční podporou Města Prachatice.

Sedmdesátka účastníků prožívala s herečkami filmu napínavý děj

img_9253

a plnila zajímavé úkoly na různých stanovištích.

img_9298

img_9293

Ukázali jsme si, jak je pozice těla důležitá a jak ovlivňuje naše pocity,

img_9275

absolvovali jsme dechové cvičení a naučili se, jak s pomocí dechu osvěžit tělo či se zbavit strachu a nervozity,

img_9281

zacvičili jsme si sestavu Khatu pranam, která i hrdinkám filmu pomohla získat novou energii,

14442578_10202128012319380_1691522398_n

poslechli jsme si vyprávění o zvířatech, která zachránila lidem život, a viděli jsme na vlastní oči, jak zvířata projevují lásku a hluboké city vůči člověku,

img_9314

img_9305

v meditaci jsme navštívili jezero svého srdce

14446522_10207079718862771_1794822521_o

a popřemýšleli jsme o své roli v životě i o lidech, se kterými se v životě setkáváme.

img_9347

Všichni souhlasili, že mobily, tablety a počítače jsou velmi užitečné, jen je třeba vědět, kdy a na co je máme používat.

img_9331

Každý si odnesl z tomboly dárek na památku, hlavní cenu (kurz jógy pro děti zdarma na celé pololetí) vyhrála malá Maruška.

img_9433

Nejmladší účastnicí byla hvězda našeho seriálu Těhotenství v pohodě a bez bolesti Anička.

img_9371

Cíl akce byl naplněn, pohádková bytost provedla všechny účastníky cestou z labyrintu světa do ráje srdce. Chcete ji vidět i vy? Najdete ji zde:

Děkujeme nejen Městu Prachatice, ale též všem spolupracujícím organizacím, především Portusu Prachatice, Městské knihovně Prachatice a Domu dětí a mládeže Prachatice, které velmi ochotně poskytly své prostory pro jednotlivá stanoviště hry, někteří pracovníci těchto organizací se dokonce zúčastnili osobně a velkou měrou tak přispěli ke zdárnému průběhu akce.

Velké poděkování si zaslouží Martin Roj, který natočil film a byl jedním z hlavních organizátorů celé akce, Věra a Alfréd Schulzovi, kteří měli stanoviště u Stromu míru, Bára Pegleyová a Tom Fišer, Lucie Jiraňová, Petr Šmíd, Michaela Rojová a Martin Roučka s jeho pejskem Miuškou, ti všichni se skvěle ujali práce na svých stanovištích a významně pomohli s organizací celé akce.

Neméně ochotně přistoupili k projektu též majitelé a provozovatelé lesoparku s labyrintem a rozhlednou u obce Valtínov blízko Kunžaku, kteří umožnili natáčení v tomto krásném prostředí a nabídli nadstandardní služby. Určitě se na toto zajímavé místo podívejte, stojí to za to.

img_9423

Díky patří též našim herečkám Michelle Mezerové a Lucii Láchové i jejich rodinám. 🙂

 

English:

Labyrinth Or Paradise?

This is the name of a movie, which we made for the celebration of International Peace Day that was organised by Yoga in Daily Life Prachatice.

About 70 participants experienced the story with two little acterses and enjoyed doing different activites on various places.

We realised how the posture of our body influences our feelings.

We practiced pranayam for getting  vitality and for overcoming fear and nervousness and  also learned Khatu Pranam.

We looked through some examples of animals that saved lifes of many people and realised that animals also have feelings of love toward men.

In a short meditation we visited a lake of our heart and thought for a while about our lives and about people we have in our lifes.

All have agreed that mobile phones and computers are very good but we have to know when and how to use them.

Everybody got some present in our lottery, little Maruška won the main prize – our Yoga in Daily Life courses for children for 4 months for free☺.

Our youngest participant was Anička, the star of our newest series for pregnant women ☺.

The mythical fairy from the story guided us on our path from the labyrinth of the world to the paradise of the heart. Do you want to see her? Have a look at the pictures above…

We thank for all the help we got from numerous organisations including the town of Prachatice, that supported us not only financially, Portus Prachatice, the Town Library, DDM Prachatice, and for the help of many many other people that made this event possible… 🙂