Jarní příměstský tábor

Sdružení Jóga v denním životě uspořádalo pro 21 malých „námořníků“ jarní příměstský tábor na téma „Lovci pokladů“.

IMG_2527

Na začátku jsme se nechali inspirovat známou Krtečkovou námořnickou písničkou, pozměnili jsme si text a vytvořili táborovou hymnu: „My jsme námořníci a to je co říci, jógacentrum změnilo se na moře, o prázdninách neulehnem´ na lože, cvičíme a hrajeme si s přáteli, koukněte, jak umíme být veselí…“ A veselo tedy opravdu bylo:-).

P1430523

Došlo na pěkné námořnické vtipy, kouzla, veselé cvičení jógy nejen při písničce V moři je místa dost, nechyběla oblíbená hra na Huga, která často rozesmála všechny zúčastněné, nezapomněli jsme ani na hry strategické a běhací, které posílily námořníky na těle i duchu.

P1430454

Počasí nám dopřálo širokou škálu prázdninových variací, mohli jsme stavět lodě ze sněhu, užívat si sluníčka a téměř jarního dne i chvilek, kdy bylo lepší zůstat v teple jógacentra a pohrát si s kamarády, poslouchat pohádky či sledovat dojemný příběh o přátelství kluka a kosatky.

P1430181

Hlavním bodem programu byla hra Lovci pokladů, kterou si děti s malou pomocí vedoucích samy vyrobily a nakreslily. Získané žetonky s poklady bylo možné poslední den směnit za skutečné poklady – plyšáky, omalovánky, dobroty, drobné hry či sportovní sety. Poučný jógový příběh o chamtivci však vnesl do celkového hodnocení nečekaný zvrat a díky moudrému rozhodnutí jedné ze skupinek se počet žetonků všem týmům dokonce znásobil.

IMG_2492

Čekalo nás i velké překvapení, když do jógacentra během plavby nečekaně vtrhly dvě Afričanky. Stálo to za to – prozradily nám mnohé o Africe, zazpívaly si s námi, půjčily nám nástroje, darovaly nám kuskus a obrázek a naučily nás prima tanec.

IMG_2558

Opice nám přinesly spoustu banánů, tak jsme je na lodi usušili a nechali na ochutnání dokonce i rodičům, kteří přišli na naše závěrečné vystoupení. Věřím, že táborové aktivity děti nejen zabavily, ale též je vybavily pár novými zkušenostmi pro další plavbu životem.

P1430568

Děkuji za pomoc vedoucím Daně, Evě, Marice i Adélce:-).