Astrologie – pomoc při výchově dětí

V sobotu 25.5. uspořádalo Sdružení Jóga v denním životě v prachatickém jógacentru seminář „Astrologie – pomoc při výchově dětí“.

horoskop

Zúčastnilo se 13 maminek, povídali jsme si o 16 dětech. V dopoledním programu nám Světlana Soukupová, naše milá lektorka, vysvětlila, jak se orientovat v horoskopu, který pro děti sestavila podle data, místa a přesného času narození, dozvěděli jsme se, jaké vlivy se podílejí na horoskopu, jaké planety je třeba brát v potaz, už víme, co znamenají tzv. „domy“ a jaký má které dítě ascendent. Bylo nám doporučeno nepoužívat na malé „beránky“ fyzické tresty, ale spíš je zabavit něčím tajemným, podpořit jejich fantazii a pochválit je, „býčka“ musíme dopředu připravit na všechny změny a využít jeho přirozenou soutěživost a inteligenci, „blíženec“ si nejspíš vše sám vyřídí a bude inteligentní a šikovný na ruce, „ráček“ potřebuje nezbytně svou rodinu a je ho třeba často hladit a nikdy neodstrkovat, nedělá mu dobře ostré světlo a rád utrácí penízky za ty, které má rád, „lvíček“ potřebuje být středem pozornosti a budou se pro něj hodit spíš individuální než kolektivní sporty, „panenky“ potřebují všemu rozumět a proto vše tzv. rozpitvávají, mají svůj pořádek a není dobré jim do něj příliš zasahovat, občas není pro ně snadné vyjadřovat vůči ostatním vřelé city, „váhy“ nesnášejí, když se jich ptáme, zda chtějí k snídani to či ono, prostě to nevědí, váhají a trápí se, mají vkus na oblečení a nutně potřebují  spravedlnost, řád, nesnášejí lež, malí „štíři“ mají velkou intuici, silnou vůli a vždy ocení pravdivost, je pro ně těžké odpouštět. „Střelci“ se hned tak nenechají někým nebo něčím svázat, i když mají většinou mnoho přátel a jsou velmi oblíbení, jsou to děti štěstěny a míří k vysokým cílům, na malé „kozorohy“nemáme šišlat, ale spíš jim vše vysvětlovat, „vodnáři“ mají svůj svět , pořád něco zkoumají a dokážou udělat „z pera ponorku“, nic pro ně není nemožné a nesnášejí pravidla, „rybičky“ jsou velmi citlivé a potřebují porozumění a něžný přístup, je třeba podporovat jejich sebedůvěru.

Toto a mnohé další bylo předmětem obecného povídání o znameních. Není to ale tak jednoduché, horoskop človíčka je velmi individuální a ovlivněný mnoha faktory. Proto jsme si odpoledne povídali již konkrétně o každém děťátku.

Cílem semináře bylo ukázat rodičům, jak si nejlépe mohou porozumět se svým dítětem, na jaké kroužky je dobré ho přihlásit, k čemu dítě vést a čeho se vyvarovat.
Program se nám líbil natolik, že jsme Světlanu poprosili o podobný seminář, týkající se nás, dospělých. Věříme, že se v příští jógové sezóně uskuteční a budeme se těšit.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..