Tábor pro rodiče s dětmi Mozolov 15.7.

Dnes jsme zahájili další z táborů s novou partou krásných dětí a rodičů. Koukněte se, děly se věci. Všichni prošli kouzelnou branou…

P1330634OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jen málokdo ví, jaký je život za kouzelnou branou, v pohádkové říši. Možná se budete divit, ale i tady hraje dobro a zlo svou hru o moc. V mozolovských lesích žijí dobří skřítci Pomocníčci, kteří s pomocí dětí během minulého léta napravili zlobivého skřítka Mraka. Mrak byl den po dni šťastnější a šťastnější mezi kamarády – hodnými skřítky. Vypadá to, že všechno je tedy v pořádku, ale není. Dřív se Mrak kamarádil s obrem Zlobrem. Obr Zlobr zůstal na vymýšlení zlomyslností sám. Nemohl snést pohled na to, jak se Mrak kamarádí s dobrými skřítky a den po dni se zlobil víc a víc, zlobil se na Mraka, na Pomocníčky, na celý svět a dokonce i sám na sebe. Nejhorší  to bylo, když viděl někoho šťastného. To vždycky málem puknul vzteky.

Princezna Michaelka měla právě narozeniny. Všichni jí blahopřáli, všichni se s ní smáli, obdivovali ji a projevovali jí lásku. Dostala tolik nádherných dárečků, byla tak spokojená a měla srdíčko naplněné radostí. Tančila a smála se. Obr Zlobr nesnesl pohled na šťastnou Michaelku. Zadupal, zakřičel a všichni hosté se rozutekli. Ha ha ha a máš po legraci, zasmál se Zlobr svým hlubokým hlasem a rozrhnul Michaelce její krásné korálky.

Nebyly to korálky ledajaké, byly to kouzelné korálky, které  přinášejí  štěstí, Michaelka je dostala od sudiček hned po narození a pořád je nosila na krku.

Teď princezna Michaelka pláče a přes slzy ani nemůže najít rozkutálené korálky. Není tu nikdo, kdo by jí pomohl. Nebo snad ano?

P1330638

 

Pomocníci se přece jen našli a lesní víla je odměnila prvním kouzelným korálkem za to, že chtějí princezně pomoci. Nevědí sice ještě jak, ale to nevadí, důležité je vykročit a vydat se na cestu.

P1330650